27 Eylül 2014 Cumartesi

Ankara Özel Haberleri; 100 Yıl İşçi bloklarının sorunları Muhtar Adayı Ayşegül Emekçi'nin Merceğinde

İşçi bloklarının sorunları Muhtar Adayı Ayşegül Emekçi'nin Merceğinde
Seçim heyecanı sürerken kadın adaylar alanda çalışmalarını sürdürüyor.Kadın siyasetçiler en çok muhtarlık ve belediye meclis üyeliği için alan da karşımıza çıkmakta.
Öyle ki Çankaya'nın işçi blokları mahallesi muhtar adayını belirlemek üzere yaklaşık 20 bin seçmen sandık başına gidecek. 20 bin seçmenin bulunduğu mahalle de Muhtar adayı olarak alan çalışmalarını sürdüren Ayşegül Emekçi Mahallesinde ki sorunların analizini yaparak çözüm projeleri ile kapı kapı mahalle sakinlerinin yanında yer alıyor.
Girişimci, güleryüzlü,üretken ve hizmetten yana bir anlayış ile mahalle sakinlerinin desteğini istediğini ifade eden Ayşegül Emekçi İşçi Mahallesi bloklarının en büyük sıkıntılarından birinin ODTÜ yoluyla başlayan Ulaşım, Sahipsiz Sokak Hayvanları ile mahalle sakinlerinin yaşadığı sıkıntılar, Kentsel dönüşüm ile mahalle sakinlerinin mağdur edilmemesi için bilinçlendirme projesi,ODTÜ öğrencilerinin kiracı olarak yaşadığı sıkıntılar ve Çankaya'nın örnek mahallesi olması için geliştirdiği proje başlıkları dikkat çekiyor. Engelli ve yaşlı seçmenler içinde proje geliştiren Emekçi yaşlı ve Engeli seçmenlerinden sadece sandık başına giderek destek vermelerini sonrasında onları yormadan ve üzmeden evlerin de muhtarlık işlemlerini çözeceğini kaydediyor.
Gazetemizin sorularını yanıtlayan Ayşegül Emekçi Mahallem benim evim ve sadece bir anne bir ev hanımı değil, siyasette ticarette kadınların daha bir çok alanda ön planda olması gerektiğine inanarak muhtarlık seçimlerin de aday oldum. Vatandaşın makam, makamın hizmet olduğuna inanıyor ve makamlar da gerçek sahibinin mahalle sakinleri olduğunu savunuyorum" diyerek kendini ifade ediyor.  
6 mahalle muhtar adayının yarıştığı işçi blokları mahallesinde muhtar adayı Ayşegül Emekçi projeleri ile de göz dolduruyor. Emekçi bir konuda mahalle sakinlerinin özellikle dikkatini çekmek istiyor ve ilerleyen süreçte dahil edilmek istenen kentsel dönüşüm projesi için hak sahiplerinin mağdur olmaması için bilinçlendirilmesi gerekliliğini vurguluyor.
Emekçi soruna sorunla yanıt vermek yerine ,soruna hazır çözümle gitmeyi seviyorum ve kendi mahallemde yaşanan sorunları çözüme kavuşturacağım diyerek iddialı bir çıkıştı buldu.
Sorun belli, "Çözüm şikayet ederek değil ,çözüm projeleri ile çözülür"
Mahallem in en öneli sorunları ODTÜ öğrencilerin yüksek ev kiraları, Büyükşehrin planladığı kentsel dönüşümün bilinmezleri, ulaşım problemi ve sokak hayvanlarının rehabilite edilmesi olduğunu kaydeden Emekçi; " Sorunları şikayet ederek çözemeyiz. Çözüm projeleri ile geliyoruz ve öncelik olarak sorunu çözerek mutlu mahalle sakinleri ile yeni projelere imza atmak istiyorum" dedi.
"Bürokrasi değil, hak sahipleri karar verecek " 
ODTÜ öğrencilerinin yoğun yerleşim gösterdiği mahallemizde öğrenci, ev sahibi ve emlakçılar arasında istişare sağlayacak bir projemiz var diyen Emekçi;"Öte yandan mahalle sakinlerini bekleyen bir diğer sıkıntı ise Kentsel dönüşüm.Hak sahiplerinin mağdur olmaması, rantsal değil, sağlıklı kentsel dönüşüm ile kapı kapı gezerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bürokrasi evimize ne yapacağına değil, hak sahipleri ne yapmak isteyeceğine karar verecek" şeklinde konuştu.  
"Mazeret değil hizmet üretmek için adayım"
ODTÜ'ye yapılan yol ile mahalle sakinlerinin siyasetin mağduru olduğunu kaydeden Emekçi ;"Otobüsleri kesildi, yolları kapandı, bir başkenttin mahallesinde ulaşım sorunu hala yaşanıyorsa bu bizlerin ayıbı" dedi. Ben muhtar olduğum zaman bana herkesimin oy verdiği bilincini yaşayarak hizmet edeğini kaydeden Emekçi ; "Siyaset değil, mahalle muhtarlığı rantın değil vatandaş kapısı olacak .Mahallemin yolu bozuksa ,suyu, kanalizasyonu ,asfaltı sorunlu ise üzerimizden yükü atıp belediyeyi suçlamak yerine bir muhtar olarak ben çözeceğim. Mazeret değil hizmet üretmek için adayım" dedi.
"Mahallem Çankaya'da markalaşacak bu başarı hepimizin olacak"
Mahallemizde yaşanan en büyük sıkıntılardan biride sokak hayvanlarımızın kontrolsüz üremesi olduğunu Kaydeden Emekçi ; " Hayvan severlerden oluşacak gönüllü hayvan timi ve muhtarlık ödeneği ile bu hayvanlarımızın aşılanması kısırlaştırılması yapılacak. Muhtarlık sadece beyan belge vermeyecek mahallemizde yapacağım sosyal sorumluluk projeleri ile küçük bir belediye ek hizmeti ile Türkiye'de ilk olacağız. Diğer projelerimiz arasında web yayını ile mahalleli birbirini tanıyacak,Engelleri birlikte aşacak Başkentte yakışır örnek bir mahalle olcağız. mahalle sakinlerimizin desteğine inanıyor ve onlar için çalışacağıma söz veriyorum" dedi.
Haber: Beril Çuhadaroğlu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder